EGZAMIN DOZÓR I EKSPLOATACJA URZĄDZEŃ, INSTALACJI I SIECI ELEKTROENERGETYCZNYCH, CIEPLNYCH I GAZOWYCH
Cel
Uzyskanie uprawnień w zakresie dozoru lub/i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, cieplnych i gazowych zgodnie z wymogami prawa.
Profil uczestników
Osoby, których praca związana jest z dozorem lub/i eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, cieplnych i gazowych.
Czas trwania
Zależy od ilości egzaminowanych osób. Średni czas jednego egzaminu wynosi 15 minut.
Informacja ogólna dotycząca organizacji egzaminów
- Przy Stowarzyszeniu Rozwoju Kadr działa Komisja Kwalifikacyjna nr 660.
- Egzaminy kwalifikacyjne odbywają się przed Zespołem Egzaminacyjnym Komisji Kwalifikacyjnej nr 660.
- Egzaminatorami są osoby z wykształceniem wyższym, posiadające wiedzę i doświadczenie w zakresie omawianej problematyki, które zostały powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki do członkostwa w pracach Komisji Kwalifikacyjnej.
- Aby przystąpić do egzaminu osoba zdająca musi okazać ważny dokument poświadczający tożsamość (dowód osobisty / paszport / karta pobytu).
- Po zdanym pozytywnie egzaminie uczestnik otrzymuje świadectwo kwalifikacyjne zgodne z obowiązującymi wzorami.
Procedura egzaminowania
- Osoby egzaminowane otrzymają bezpłatnie materiały szkoleniowe opracowane przez członków Komisji Kwalifikacyjnej nr 660. Na życzenie Zleceniodawcy możemy wysłać pocztą komplet materiałów do zapoznania się (grupa 1, grupa 2, grupa 3 i grupa ogólna).
- Aby przystąpić do egzaminu Pracownik zobowiązany jest do złożenia odpowiedniego wniosku/wniosków w zależności od rodzaju uprawnień, o które się ubiega. Wniosek/wnioski muszą zostać zatwierdzone i podpisane przez Przełożonego danego Pracownika. Wnioski gotowe do wydruku zamieszczone są na stronie: https://srk.org.pl/egzaminy-d-i-e/
- Egzamin ma formę ustną i odbywa się przed Zespołem Egzaminacyjnym Komisji Kwalifikacyjnej nr 660. Osoba egzaminowana otrzymuje minimum 3 pytania z banku pytań (przykładowe pytania zawarte są w materiałach, o których mowa w pkt 1). Po zakończeniu, osoba egzaminowana otrzymuje od Zespołu Egzaminacyjnego informację zwrotną o wyniku egzaminu, którą potwierdza podpisem na protokole egzaminacyjnym.
Podstawa prawna prowadzenia egzaminów
Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2003r., Nr 89, poz. 828 i Nr 129, poz. 1184 oraz z 2005r. Nr 141, poz. 1189).
Kalkulacja cenowa
Jeden egzamin w zakresie dozoru lub eksploatacji od 01.01.2020 r. kosztuje 260,00 PLN
(cena regulowana urzędowo w wysokości 10% minimalnego wynagrodzenia w gospodarce).
Informujemy, iż egzaminy zwolnione są z podatku VAT – art. 43 ust. 1 pkt 29 litera a) Ustawy o podatku od towarów i usług.